logo
logo
logo

Rozgrywki w piłkę nożną o puchar dyrektora ZPM

13 VI 2017

image

Pożegnanie absolwentów

27 IV 2017

image

Dni otwarte w Bursie

25 IV 2017

image

Rozśpiewani melomani w Ełku

4 IV 2017

image

Turniej Piłki Nożnej w Białystoku

7 III 2017

image

Walentynki

14 II 2017

image

Nasze Lodowisko

I - II 2017

image

Kolacja wigilijna

21 XII 2016

image

„Gdy Boże Narodzenie się zbliżało, niebo i piekło zawrzało i dwie narady się odbyły: anielska i diabelska w jednej chwili”- w takiej oto formie przygotowaliśmy w bursie Misterium Bożego Narodzenia. Wśród zaproszonych gości byli Ksiądz prałat Marian Szewczyk, Starosta Powiatu Augustowskiego Pan Jarosław Szlaszyński, Wicestarosta powiatu Augustowskiego Pani Katarzyna Sturgulewska.

Piękne kolędy, dzielenie się opłatkiem, życzenia napełniły nas dobrą, pozytywną energią. Wspólne przeżycie „tej nocy sprzed tysięcy lat” pozwoliło nam- mieszkańcom bursy na nowo uświadomić, że stanowimy jedną wielką rodzinę i otworzyć serce na drugiego człowieka.

Mikołajki

6 XII 2016

image

Tekst w opracowaniu.

Kocham Cie Burso

24 XI 2016

image

W tym roku Andrzejki w bursie odbyły się w dosyć niecodziennej postaci. Młodzieżowa Rada Bursy wymyśliła teleturniej „Kocham Cię Burso” -na wzór telewizyjnego programu „Kocham Cie Polsko”. Program ten miał za zadanie lepiej poznać naszą bursę, oderwać się od kartkówek, testów i sprawdzianów i miło spędzić czas. Uczestniczyły w nim dwie drużyny, kapitanem jednej drużyny był Pan Dyrektor a drugiej Pani Wicedyrektor. Zespoły rywalizowały między sobą w różnych konkurencjach, np. wiedzy o bursie, jaka to piosenka, głuchy telefon. Radości i śmiechu było co niemiara. Hitem wieczoru była piosenka „Kocham Cię Burso”, do podkładu „Kocham Cię Polsko”.

Halloween

26 X 2016

image

Istniejący od kilku lat zwyczaj obchodzenia Halloween został mile przyjęty przez naszą nową społeczność bursowską. Na tę okoliczność nasze wychowanki przebrały się za prawdziwe czarownice. Błyskawicznie przemieszczały się pośród naszych korytarzy, siejąc wszędzie postrach ... jak również spustoszenie wśród łakoci i prawdziwych rarytasów.

Zebrane słodkości zostały przekazane podopiecznym fundacji "Przystań'' w Augustowie.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za miłą zabawę.

Dzień Pieczonego Ziemniaka

13 X 2016

image

Dzień Pieczonego Ziemniaka, który odbył się 13 września w naszej bursie, to była dobra okazja, żeby lepiej poznać się, pożartować, zintegrować z innymi.

Odbyły się konkurencje pomiędzy wszystkimi grupami z bursy, a dotyczyły one oczywiście- ziemniaka. Rzucanie ziemniakiem do celu, slalom z ziemniakiem na łyżce, obieranie ziemniaka na czas, biegi w workach - to większość z zabaw, w których musieli zmierzyć się nasi koledzy i koleżanki. Wszystko odbywało się w wesołej i towarzyskiej atmosferze. A zwycięzcy otrzymali w nagrodę… kilogram ziemniaków. Nie zabrakło również pieczonych, pachnących ogniskiem ziemniaków i kiełbasek. Było ciepło, miło, gościnnie, jak w domu…

Otrzęsiny

6 X 2016

image

Nadszedł wreszcie ten dzień, w którym pierwszaki zostali przyjęci do grona wychowanków naszej bursy. Nie chcieliśmy jednak przyjmować w nasze szeregi „kota w worku”. Sprawdziliśmy zatem czy pierwszacy przejdą próby, wykażą się wolą walki, hartem ducha i poczuciem humoru. Pierwszoklasiści znakomicie wywiązali się z przygotowanych zadań. Złożyli przysięgę, w której ślubowali m.in. „bursę godnie reprezentować, kolegom i koleżankom uśmiechu nie żałować, miłować wychowawcę swego jak siebie samego…” i dostąpili zaszczytu pasowania na pełnoprawnego mieszkańca bursy z rąk Pana Dyrektora. Na koniec każdy otrzymał „list uwierzytelniający” nadający miano wychowanka Bursy Międzyszkolnej w Augustowie.

Jako podsumowanie tej imprezy niech posłużą słowa pewnego pierwszoklasisty, który na pytanie „jak było?” odpowiedział: „za krótko…”

Narodowy dzień sportu

28-30 IX 2016

image

Zejdź Proszę Młody z kanapy, to hasło, które przyświecało, gdy młodzież z Zespołu Placówek Młodzieżowych brała udział w rozgrywkach sportowych zorganizowanych z okazji Narodowego Dnia Sportu.

Narodowy Dzień Sportu jest to ogólnopolska inicjatywa organizowana pod patronatem Ministerstwo Sportu i Turystyki. Impreza ta dedykowana jest wszystkim, którzy kochają sport. Założeniem projektu jest aktywizacja sportowa Polaków poprzez zorganizowanie nieodpłatnych zajęć sportowych.

Oficjalny udział naszej placówki w tym wydarzeniu rozpoczął się spotkaniem z olimpijczykami z Augustowa. Wszyscy ich znamy w naszej lokalnej społeczności: Edyta Dzieniszewska- Kierkla, Adam Wysocki, Piotr Markiewicz. Zabrakło jedynie Marka Twardowskiego, który nie mógł dotrzeć na spotkanie. Wiemy, że młodzi ludzie potrzebują i poszukują autorytetów wśród dorosłych. To właśnie znani sportowcy mogą skutecznie wpływać na zmiany postaw młodzieży. Dlatego poprosiliśmy naszych gości, aby opowiedzieli o swojej przygodzie z kajakarstwem, o najwspanialszych chwilach w swojej karierze, o tym czego nauczyli się ciężko trenując i dlaczego warto ćwiczyć.

Badania pokazują, że przeciętny uczeń ogranicza swój ruch tylko do lekcji wf-u, więcej czasu spędza przed telewizorem niż na boisku. Nie bez przyczyny uroczystości sportowe w naszej placówce odbyły się pod hasłem Zejdź Proszę Młody z kanapy. Nie zabrakło u nas ciekawych wydarzeń, które miały za zadanie pokazać, że sport to radość i zabawa.

Oprócz spotkania motywacyjnego z olimpijczykami w bursie odbyły się towarzyskie rozgrywki w darta, rozgrywki w piłkę nożną pomiędzy trzema grupami oraz bieg na 100 metrów. Zorganizowaliśmy również takie konkurencje sportowe, jak: wyścigi na trenażerze wioślarskim, przeciąganie liny, rzut piłką lekarską do tyłu, wyciskanie ciężarka 16,5 kg w pozycji siedzącej.

Rozgrywki te dostarczyły wiele emocji nie tylko zawodnikom w nich uczestniczącym, ale też widzom i pozwoliły nam wszystkim zejść z kanapy…

Rozdanie kart dostępu

21 IX 2016

image

Jak każe nasza tradycja, zawsze na początku roku szkolnego rozdajemy młodzieży, która po raz pierwszy przekracza progi bursy tzw. karty dostępu. Stają się oni „pełnoprawnymi” mieszkańcami placówki z własnym numerowanym „dowodem osobistym bursowicza”. Placówki bardzo przyjaznej i jak widać bezpiecznej, gdyż tylko osoby posiadające taką kartę mogą bez problemu wejść do budynku. Nie znaczy to, że pozostałym mówimy „nie”, kiedy mają potrzebę dostania się do bursy, sygnalizują to dzwonkiem domofonu przy drzwiach i niewątpliwie drzwi staną przed nimi otworem. Co roku dokumentujemy uroczyste rozdanie kart, gdyż kiedy nasza młodzież kończy szkołę wówczas mamy świetne zdjęcia z dawnych lat.

Gra - poznajemy bursę

19 IX 2016

image

„Gdzie jest sala numer 315?”, „Czy ten głośnik jest w sali dyskotekowej?” „To u nas jest pralnia?”- takie głosy można było usłyszeć tego dnia na korytarzach naszej bursy. Ten zgiełk, harmider i wybuchy śmiechu spowodowała zabawa dla wszystkich pierwszoklasistów, którzy mieli za zadanie, w jak najszybszym czasie odnaleźć zaznaczone na zdjęciach miejsca w bursie. Mamy nadzieję, że dzięki tej zabawie żaden pierwszaczek nie zgubi się w naszej placówce.

Dzień pieczonego ziemniaka

13 IX 2016

image

Dzień Pieczonego Ziemniaka, który odbył się 13 września w naszej bursie, to była dobra okazja, żeby lepiej poznać się, pożartować, zintegrować z innymi.

Odbyły się konkurencje pomiędzy wszystkimi grupami z bursy, a dotyczyły one oczywiście- ziemniaka. Rzucanie ziemniakiem do celu, slalom z ziemniakiem na łyżce, obieranie ziemniaka na czas, biegi w workach - to większość z zabaw, w których musieli zmierzyć się nasi koledzy i koleżanki. Wszystko odbywało się w wesołej i towarzyskiej atmosferze. A zwycięzcy otrzymali w nagrodę… kilogram ziemniaków. Nie zabrakło również pieczonych, pachnących ogniskiem ziemniaków i kiełbasek. Było ciepło, miło, gościnnie, jak w domu…

Kwaterowanie 2016

31 VIII 2016

image

Jutro uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego a my w przeddzień wkroczyliśmy w mury naszej kochanej bursy.