logo
logo
logo

Wakcje 2014

image

Z okazji zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji składamy wszystkim Szanownym Rodzicom i Drogim Wychowankom serdeczne podziękowania za całoroczną współpracę i szczere życzenia udanego wypoczynku. Życzymy dobrego zdrowia i niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń przeżytych podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód. Życzymy, byśmy mogli się dnia 1 września spotkać w bursie zdrowi, szczęśliwi, wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.RADA PEDAGOGICZNA BURSY

Międzyszkolny Turniej Sportowy

18 VI 2014

image

W dniu 18 czerwca 2014r. nasza młodzież brała udział w Międzyszkolnym Turnieju Sportowym, który odbywał się w Augustowskim Centrum Edukacyjnym. Celem turnieju było wyrabianie właściwych nawyków pożytecznego spędzania wolnego czasu oraz pokazanie perspektywy zdrowego stylu życia i drogi do satysfakcji osobistych bez używania alkoholu i innych substancji uzależniających. W turnieju brały udział 4 drużyny z augustowskich szkół ponadgimnazjalnych. Nasza drużyna zajęła I miejsce, a zabawa była przednia. Wielkie podziękowania naszym reprezentantom.

„MÓWIĘ NIE! UZALEŻNIENIOM”

11 VI 2014

image

W dniach od 22 maja do 4 czerwca 2014r. nasi wychowankowie brali udział w konkursie wiedzy nt: uzależnień. Celem konkursu było zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie profilaktyki uzależnień od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych oraz kształtowanie postaw asertywnych wobec zachowań prowadzących do rozwinięcia się u człowieka różnego rodzaju nałogów. Młodzież wykazała się dużą wiedzą, za co została 11 czerwca wyróżniona atrakcyjnymi nagrodami.http://augustow24.pl/info/mowie-nie-uzaleznieniom.11630.htmlv

Turniej tenisa stołowego

10 VI 2014

image

Na początku czerwca rozpoczął się turniej tenisa stołowego wśród chłopców. Udział wzięło około 50 wychowanków. Po długich indywidualnych meczach finał rozgrywek wygrał Kuba Czajkowski. Uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami.

Turniej bilardowy

9 VI 2014

image

Pod koniec Maja odbył się turniej gry w bilard. Uczestnikami byli sami chłopcy. Po długich rozgrywkach finał wygrał Patryk Klukowski. Nagrodzeni zostali nie tylko zwycięzcy, ale wszyscy uczestnicy turnieju.

Pieczenie kiełbasek

3 VI 2014

image

Dnia 03.06.2014r. odbyło się pożegnalne ognisko dla wszystkich mieszkańców bursy. Podczas ogniska panowała przyjazna i radosna atmosfera. Osobom udzielającym się w Samorządzie Bursy zostały wręczone upominki w podziękowaniu za współpracę i za trud włożony w przygotowywanie różnego rodzaju uroczystości. Towarzyszył nam śpiew i gra na gitarze naszych rówieśników. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w tym miejscu w jeszcze większym gronie. Do zobaczenia za rok!

Międzygrupowy Turniej Piłkarski

28 V 2014

image

W dniach 27-28.05.2014 odbyły się Międzygrupowe Rozgrywki w Piłkę Nożną. Wśród wychowanków grup męskich wytypowano 4 drużyny. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z grupy wychowawczej IV. Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali nagrody i upominki.

Mecze w Suwałkach

19 V 2014

image

W dniu 19.05.2014r. w Suwałkach zorganizowany został Turniej Piłkarski Chłopców pomiędzy trzema zaprzyjaźnionymi bursami z Augustowa, Ełku i Suwałk. Było to już kolejne spotkanie sportowe, tym razem gościły nas Suwałki. Nasi dzielnie walczący piłkarze zajęli drugie miejsce. GRATULUJEMY.

Pożegnanie absolwentów 2014

29 IV 2014

image

Nadszedł czas pożegnania kolejnych absolwentów naszej bursy. Spotkanie w dniu 29.04.2014r. dla tegorocznych absolwentów było szczególnie uroczyste. Była to doskonała okazja do podsumowania ich kilkuletniego pobytu w naszej placówce. Odbyło się to podczas prezentacji zdjęć wykonywanych w bursie w ciągu całego ich pobytu. Następnie wystąpił nasz niezawodny kabaret (Justyna i Adam) ze swoim skeczem. Nie obyło się też bez bardzo smacznego tortu. Koleżanki i koledzy! Wszystko ma swój początek i ma swój koniec, a każda chwila znika tak szybko, że nawet gdybyśmy chcieli ją zatrzymać, przemija, zanim zdążymy ją powspominać. Szczęśliwej drogi już czas….

Mecze w Białymstoku

9 IV 2014

image

W dniu 9.04.2014r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku zorganizowany został Turniej Piłkarski Chłopców dla Burs i Internatów. W zawodach uczestniczyło 9 reprezentacji, większość z Białegostoku i najbliższych okolic. Poziom był bardzo wysoki. Reprezentacja augustowskiej bursy dzielnie walczyła o wyniki poszczególnych meczy. Niestety ze zmiennym szczęściem. W rezultacie niestety nie dla nas były stopnie podium. Jeszcze nie w tym roku ... .Wszystkie reprezentacje biorące udział w Turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Turnieju !

Siatkówka dziewcząt

2 IV 2014

image

W dniu 02.04.2014r. w sali gimnastycznej Augustowskiego Centrum Edukacyjnego dziewczęta rozegrały towarzyski mecz piłki siatkowej. Przy dużym aplauzie i wsparciu kolegów i koleżanek z bursy, wychowanki grupy I walczyły o zwycięstwo z wychowankami grupy II. Zwycięstwo przypadło dziewczętom z grupy II. Pokonały koleżanki wygrywając trzy kolejne sety. Po meczu nagrody w postaci słodyczy otrzymały obie drużyny. Organizatorem spotkania była sekcja sportowa prowadzona przez panią Helenę i panią Ewę.

Spotkanie z przedstawicielami szkoły wyższej

26 III 2014

image

W dniu 26.03.2014r. w naszej placówce odbyło się spotkanie z przedstawicielami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Przedstawiciele uczelni przedstawili bogatą ofertę edukacyjną, promując szczególnie przyszłościowe kierunki kształcenia. Oferta edukacyjna spotkała się z dużym zainteresowaniem naszych tegorocznych absolwentów.

Dni otwarte

21 III 2014

image

Dnia 21 marca wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny drzwi naszej bursy szeroko otworzyły się przyszłym mieszkańcom. Wielu "starych" mieszkańców zaangażowało się przy prezentacji naszej bursy. Sekcja kulinarna przygotowała przepyszne ciasteczka i częstowała nimi wszystkich zainteresowanych zamieszkaniem w naszej bursie. Nieodłącznym elementem było przedstawienie historii naszej placówki, czyli zaprezentowanie naszej kroniki pełnej zdjęć z różnych imprez. Dla zainteresowanych rozdano również pamiątkowe plakietki z naszym logiem i adresem strony internetowej. Nasze główne stoisko reklamowe znajdowało się w budynku bursy. Mieliśmy również swoje stanowisko w Augustowskim Centrum Edukacyjnym. Tych którzy przegapili Dzień Otwartych Drzwi zapraszamy W każdym innym czasie a najlepiej od razu z wypełnionymi podaniami o przyjęcie do bursy z pewnością zostaną one rozpatrzone pozytywnie.

Zapraszamy.

Turniej w siatkówkę

III 2014

image

W dniach 12.03. - 19.03.2014r. odbył się międzygrupowy turniej piłki siatkowej. Rywalizowały między sobą trzy męskie grupy wychowawcze: III, IV i V. Grupa III w pierwszym meczu pokonała grupę IV, zaś grupa V wygrała wszystkie mecze. Ostatecznie zwyciężyła grupa V, drugie miejsce wywalczyli wychowankowie grupy III, trzecie miejsce przypadło grupie IV. To była siatkówka na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy uczestniczący otrzymali słodkie upominki.

Sala gier

III 2014

image

W pierwszych dniach marca została oddana do dyspozycji mieszkańców nowa świetlica. Mieszkająca w bursie młodzież będzie mogła w niej korzystać z bilarda, piłkarzyków oraz z tarczy z rzutkami.

Koncert

27 II 2014

image

W dniu 27.02.2014r. odbył się koncert w którym motywem przewodnim były piosenki o miłości. Na scenie wystąpił Wojtek z przyjaciółmi. Występujący uczą się w Augustowskim Centrum Edukacyjnym. Na występ w naszej bursie nie dali się długo namawiać. Piosenki przeniosły słuchaczy w magiczny świat miłości. Nie zabrakło wspólnego z odbiorcami śpiewania znanych utworów do czego też zachęcał sam śpiewający Wojtek. To był wspaniały wieczór, który jak wynika z zapowiedzi solistów zespołu jeszcze w bursie się powtórzy.

Walentynki

13 II 2014

image

Dnia 13 lutego w naszej bursie odbyła się impreza Walentynowa. W odnowionej świetlicy, na nowej scenie odbyła się RANDKA W CIEMNO. Na scenie zaprezentowała się też solistka Ania oraz duet piosenkarski, wktórym Justyna grała na gitarze. Sekcja kulinarna upiekła przepyszne ciasteczka, którymi obdzielono wszystkich "zakochanych". Na koniec odbyła się dyskoteka.

Dekoracja

XII 2013

image

W grudniu sekcja higieniczna zorganizowała konkurs na najładniej ustrojony pokój na Boże Narodzenie. Zainteresowanie konkursem przeszło nasze oczekiwania. W prace dekoratorskie zaangażowało się bardzo dużo osób, w tym również chłopcy. I miejsce zajęły Beata Kieczeń i Aneta Szymczyk z pokoju 122. Na II miejsce w uznaniu jury zasłużyły osoby z pokoju 105- Ania Kozłowska i Justyna Falkowska. Natomiast III miejsce uzyskały Monika Tokarz, Alicja Surowiecka i Małgosia Ryszkiewicz z pokoju 125.

Wigilia

17 XII 2013

image

Dnia 17.12.2013 r. w Bursie odbyła się kolacja Wigilijna. Tak świąteczną aurę uświetnił występ Młodzieżowej Rady Bursy, po raz pierwszy z taką różnorodnością instrumentów. Po występie wszyscy dzielili się opłatkiem przy dźwiękach pięknych kolęd granych na żywo. Po złożeniu sobie życzeń mieszkańcy bursy oraz jej pracownicy zasiedli przy jednym, pięknie nakrytym stole świątecznym. Wszystkim życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, aby ten czas z rodziną przy jednym stole był pełen świątecznej magii.

Mikołajki

6 XII 2013

image

W naszej Bursie pojawił się prawdziwy Mikołaj. Zbierał słodycze, które będą przekazane dla rodzinnych domów dziecka oraz zawodowych rodzin zastępczych. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel Mikołaja w zamian można było wykonać wspólną fotografię z Mikołajem.

Jesteśmy na FACEBOOKU

Grudzień 2013

image

Od grudnia tego roku jesteśmy już na Facebook-u. Z każdym dniem przybywa nam sympatyków. Strona jest kolejnym punktem szybkiej informacji o naszych działaniach a także płaszczyzną wymiany wspomnień naszych absolwentów.
Znaleźć nas można klikając w link:

https://www.facebook.com/bursamiedzyszkolnawaugustowie

Konkurs wiedzy o HIV

17 XII 2013

image

W dniu 17 grudnia 2013 r. w naszej bursie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS. Celem konkursu było zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie profilaktyki zakażeń HIV, poszerzenie wiedzy na temat zapobiegania chorobom przenoszonym drogą płciową oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV, chorych na AIDS.

Organizatorem głównym konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Augustowie, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Augustowie.Nagrody rzeczowe i dyplomy otrzymały więc następujące osoby:


1. Monika Boguszewska, Bursa w Augustowie, kl. II g;
2. Monika Dziemianowicz, Bursa w Augustowie, Augustowskie Centrum Edukacyjne, kl. IV;
3. Klaudia Łostowska, Bursa w Augustowie, II Liceum Ogólnokształcące, kl. III b;
4. Wioleta Michniewicz, II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie, kl. II A;
5. Alicja Surowiecka, Bursa w Augustowie, Augustowskie Centrum Edukacyjne, kl. I UL;
6. Aneta Szymczyk, Bursa w Augustowie, Augustowskie Centrum Edukacyjne, kl. I UL;
7. Paulina Waszkiewicz, Bursa w Augustowie, Augustowskie Centrum Edukacyjne, kl. III;
8. Justyna Sylwia Wilczewska, Bursa w Augustowie, Augustowskie Centrum Edukacyjne, kl. II MCT.

Link:

http://augustow24.pl/info/konkurs-wiedzy-o-hivaids.10643.html

Andrzejki

27 XI 2013

image

Dnia 27 listopada 2013 r. w naszej bursie odbyła się zabawa andrzejkowa. Zaczęło się od wróżb i przepowiedni, którymi mieszkańcy bursy byli bardzo zainteresowani. W ten listopadowy, pełen magii wieczór można było powróżyć sobie z kart, magicznych liczb, układając buty oraz kręcąc butelką. Na koniec odbyła się dyskoteka, na której wszyscy dobrze się bawili. Zabawę zorganizowała Młodzieżowa Rada Bursy wraz z opiekunem Panią Anią.

Halloween

30 X 2013

image

W tym roku w Hallowen, naszą Bursę nawiedziły prawdziwe czarownice. Główną zawołaniem tych uroczych wiedźm było ,,Cukierek albo psikus". Jeżeli ktoś z mieszkańców naszej Bursy nie poczęstował ich jakimś rarytasem otrzymywał niezłego psikusa. Jednak koniec końców nasze śliczne czarownice uzbierały pokaźną ilość słodkości (co zapewne dowodzi że młodzież boi się wiedźm) :) Na koniec dnia duchów odbyła się dyskoteka. Wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy Pani Ani za przygotowanie tak świetnej imprezy

Turniej piłki nożnej

9 X 2013

image

W dniach 09.10- 10.10.13r. odbył się między grupowy turniej piłki nożnej. Wzięły w nim udział cztery drużyny, które rozegrały mecze w systemie "każda drużyna z każdą". W trakcie wszystkich meczy padło 39 goli. Najlepszym strzelcem został Krzysiek Jakubowski- 7 goli, Darek Dawidejt 5 goli, Kuba Czajkowski 5 goli oraz Mateusz Łapacz 4 gole. Natomiast najlepszym bramkarzem został Paweł Andraka. I miejsce zajęła drużyna grupy IV (wychowankowie Pani Eli), II i III miejsce zdobyły drużyny utworzone z grupy III (wychowankowie Pani Doroty). Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Organizatorem rozgrywek były Panie: Helena i Ewa.

Próbna Ewakuacja

25 IX 2013

image

W środę 25.09.2013r. ok. godziny 19.00 na drugim piętrze budynku bursy wybuchł pożar.

Brzmi to groźnie na szczęście były to tylko ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek zagrożenia realizowane według scenariusza zdarzeń mogących wydarzyć się w budynku bursy.

Sama ewakuacja przebiegała bardzo sprawnie. Budynek Mieszkańcy pierwszego i drugiego piętra bardzo szybko pod opieką wychowawców opuścili budynek wyjściami ewakuacyjnymi. Podjęto próby sprowadzenia pozostałych osób podnośnikiem wprost z okien, jednak w rezultacie w eskorcie Panów strażaków sprowadzono ich bezpiecznie do strefy niezagrożonej pożarem. Ćwiczenia były praktycznym sprawdzianem wiedzy mieszkańców budynku o obowiązujących w nim przepisach p. pożarowych. Były także okazją do podpatrzenia przez młodzież ciężkiej i odpowiedzialnej pracy naszych strażaków. Na koniec ćwiczeń strażacy zostali nagrodzeni głośnymi brawami.

Otrzęsiny

24 IX 2013

image

Tradycyjnie jak co roku Samorząd Bursy wraz ze starszymi mieszkańcami "przywitali" i wpuścili do swojego grona nowych mieszkańców bursy. Było dużo zabawy i dużo śmiechu. Wszyscy "nowi" bursowicze na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy z tej imprezy oraz ciasteczka z wróżbą na dobry początek.

Całość nadzorowała wychowawczyni Pani Ania.

Rozdanie kart dostępu

19 IX 2013

image

Nowi mieszkańcy naszego budynku otrzymali Karty Dostępu. Tym samym zostali wyposażeni w ostatni element świadczący o ich pełnym statusie mieszkańca. Małe i niepozorne plastikowe prostokąciki umożliwią im wejście do budynku. Drzwi bowiem są zabezpieczone przed otwarciem przez osoby nie będące mieszkańcami. Gratulujemy nowym mieszkańcom i życzymy miłego mieszkania i dobrego samopoczucia.