logo
logo
logo

Ognisko

17 VI 2013

image

Dn. 17.06.2013r. w naszej bursie odbyło się pożegnalne ognisko dla wszystkich mieszkańców. Nie zabrakło oczywiście dobrego humoru, pieczonych kiełbasek, jak i rzewnych wspomnień z całorocznego pobytu w bursie. Czerwcowa pogoda na szczęście też dopisała. Był to czas spędzony w miłej, rodzinnej atmosferze, trochę może nostalgicznej ze względu na czekające nas wakacyjne rozstania, jednak każdemu z nas przyświeca nadzieja, iż w podobnym gronie spotkamy się w przyszłym roku.

Pożegnanie Absolwentów

24 IV 2013

image

Matura jest to egzamin dojrzałości. Każdy marzy aby wypaść na nim jak najlepiej ale nie tylko szkoły żegnały swoich absolwentów. Również w bursie nadszedł czas rozstania się z tegorocznymi maturzystami. Młodzieżowa Rada Bursy na tą uroczystość przygotowała krótką inscenizację na temat ewolucji człowieka od najmłodszych lat do matury. Wszystkie scenki w humorystycznym ujęciu pokazywały sytuacje szkolne i zachowania młodych ludzi. W przedstawieniu zostały również podane przykładowe pomyłki maturzystów na egzaminie dojrzałości, które są efektem stresu i nerwów. Wszystkim tegorocznym absolwentom życzymy jak najlepszych wyników i sukcesów w życiu dorosłym. POWODZENIA.

Stroik wielkanocny- zwyczaje i tradycje

IV

image

W kwietniu nasi wychowankowie Aneta Kirjaka i Krystian Milewski wzięli udział w wielkanocnym konkursie Burs i Internatów pod nazwą: „Stroik wielkanocny- zwyczaje i tradycje”. Organizatorem konkursu był Internat Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku.

Przy patronacie pani Ewy Bartoszewicz i pani Marty Maziuk- Wawiórko wykonaliśmy stroik, który miał ciekawy, oryginalny wygląd. Na gałęzi drzewa zostały zawieszone jajka wielkanocne przybrane różnymi technikami plastycznymi- decoupage, quilling, oklejone papierem, bibułą, wstążeczkami, cekinami, a nawet „wystrojone” w szydełkowe stroje. Nie zabrakło również ptaszków uszytych z tkanin i budki dla nich wykonanej z patyczków po lodach.

Trud pracy opłacił się – zajęliśmy II miejsce.

Dni otwarte w Bursie

21 III 2013

image

Dnia 21 marca wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny Pan Dyrektor naszej bursy otworzył szeroko drzwi przyszłym mieszkańcom. Wiele osób zaangażowało się do jak najlepszego zaprezentowania naszej bursy. Sekcja kulinarna przygotowała przepyszne ciasteczka i częstowała nimi wszystkich zainteresowanych zamieszkaniem w naszej bursie. Nieodłącznym elementem było przedstawienie historii naszej placówki, czyli zaprezentowanie naszej kroniki pełnej zdjęć z różnych imprez. Dla zainteresowanych rozdano również pamiątkowe długopisy, które mają posłużyć do wypełnia podań o przyjęcie do naszej bursy. :-) Tych którzy przegapili Dzień Otwartych Drzwi zapraszamy W każdym innym czasie a najlepiej od razu z wypełnionymi podaniami o przyjęcie do bursy z pewnością zostaną one rozpatrzone pozytywnie. Zapraszamy.

Konkurs plastyczny

11 III 2013

image

11 marca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: ,, Jestem mądry i modny- nie palę". Wpłynęło wiele ciekawych i pięknych prac. I miejsce zajęła praca wykonana przez 3 chłopaków: Andrzeja, Karola i Łukasza przedstawiająca złe i negatywne działanie papierosów również dla naszej planety. II miejsce zajęła Klaudia, III miejsce Wiola, Aneta oraz Magda. Wszystkie prace zostały hojnie nagrodzone. Mamy nadzieje, że te pracę uświadomią palaczom jak bardzo palenie szkodzi zdrowiu oraz naszej planecie.

Turniej piłki siatkowej c.d

II - III 2013

image

6 marca zostały rozstrzygnięte rozgrywki między grupami w siatkówkę, w której brały udział wszystkie grupy chłopaków. Walka była bardzo zacięta. Mecze odbywały się w każdą środę na sali gimnastycznej Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. I miejsce zajęła grupa IV, II miejsce grupa III, a miejsce III wywalczyła grupa V. Zwycięscy zostali nagrodzeni przez organizatorkę oraz opiekunkę sekcji sportowej Panią Helenę. Wszyscy byli zadowoleni z zajętych miejsc oraz z tego, że mogli się wykazać swoimi zdolnościami sportowymi.

Turniej piłki siatkowej

II - III 2013

image

Koniec Lutego i początek Marca to czas w którym rozgrywany jest turniej piłki siatkowej pomiędzy poszczególnymi grupami. Reprezentanci poszczególnych grup rozgrywają spotkania na sali gimnastycznej Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. O rozstrzygnięciach z pewnością poinformujemy.

Popisy sekcji kulinarnej

26 II 2013

image

26 lutego sekcja kulinarna przygotowywała pyszne danie a mianowicie pieczone pierożki z pieczarkami, które powinny być podawane z barszczem czerwonym. Pracujące w sekcji osoby włożyły bardzo dużo serca i poświęcenia w przygotowanie takich smakołyków. Zapachy z kuchni, która znajduje się na parterze, zwabiły AŻ Z TRZECIEGO PIĘTRA wychowawców i wychowanków, wielbicieli kuchni sekcji kulinarnej. Gdy danie było już skończone, a wspaniałe pierożki posmakowane, każdy dopytywał się o przepis na tak pyszne danie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne popisy kulinarne tej sekcji.

Walentynki

12 II 2013

image

Dnia 12 lutego w naszej bursie odbyła się impreza Walentynowa. Jeszcze w przeddzień wielkiego święta w holu została wystawiona skrzynka pocztowa na kartki Walentynowa. Pani Marta wraz z sekcją dekoratorską włożyły serce w wykonanie serduszek z masy solnej, które można było podarować najbliższej osobie. Po kolacji odbyła się dyskoteka, podczas której nawiedziły bursę Bożki Miłości, które rozdawały miłosne listy wrzucone wcześniej do skrzynki. Dzień ten był pełen miłości i sympatycznej aury.

Zajęcia sekcji językowej

11 II 2013

image

11 lutego 2013r. w naszej bursie został schowany tajemniczy, piracki skarb. Zadaniem naszej młodzieży było odnalezienie go. Wskazówki do kryjówki z pełną skrzynią skarbów były rozmieszczone po całym budynku bursy. Jedna wskazówka prowadziła do drugiej, druga do kolejnej a ostatnia do tajemniczego kufra pełnego drogocennych drobiazgów. Mimo, że skarb był bardzo dobrze schowany, nasza młodzież podołała zadaniu i odnalazła skrzynie. Tę świetną i tajemniczą zabawę organizowała Pani Ania w ramach działania sekcji nauki języka angielskiego. Dziękujemy Pani za tak świetny pomysł na spędzenie czasu ale jednocześnie za ciekawą formę przyswajania słówek.

Sukces naszego absolwenta

I 2013

image

Na zdjęciu od lewej: zwycięzca I edycji programu MMASTER, wychowanek naszej bursy Sylwester Borys, prowadząca program Agnieszka Rylik, uczestnik programu Bogusław Fijałkowski, mistrz olimpijski Paweł Nastula- współprowadzący program.

Finałową walkę naszego absolwenta można obejrzeć klikając w link:

http://www.mmavideos.pl/tv-shows/mmaster-odcinek-11

Wigilia

19 XII 2012

image

Dnia 19.12.2012 r. w Bursie odbyła się kolacja Wigilijna. Tak świąteczną aurę uświetnił występ Młodzieżowej Rady Bursy, w której brali udział: Mariola, Damian, Karolina, Marta, Julia oraz Beata pod przewodnictwem Pana Kamila. Po występie wszyscy dzielili się opłatkiem przy dźwiękach pięknych kolęd. Po złożeniu sobie życzeń mieszkańcy bursy oraz jej pracownicy zasiedli przy jednym, pięknie nakrytym stole świątecznym. Wszystkim jeszcze raz życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, aby ten czas z rodziną przy jednym stole był pełen świątecznej magii.

Konkurs wiedzy o HIV

17 XII 2012

image

W dniu 17 grudnia 2012r. w naszej placówce odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS, dotyczący ważnych aspektów zdrowia i życia człowieka. Młodzież miała okazję sprawdzić swoją wiedzę a także dokonać głębszej refleksji nad życiem i wzięciem odpowiedzialności za własne wybory i ich konsekwencje.

Konkurs wygrała Klaudia, drugie miejsce zajęła Natalia a trzecie Ania. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Świetna organizacja oraz atrakcyjne nagrody sponsorowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, Starostwo Powiatowe w Augustowie oraz naszą Bursę sprawiły, że konkurs był niezwykle miłym doświadczeniem dla młodzieży. Wszyscy uczestnicy wyrazili chęć uczestnictwa w przyszłości w tego typu przedsięwzięciach.

Przewodniczącą konkursu była Pani Anna Kasjanowicz , pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Augustowie. Członkiem komisji konkursowej była nasza Pani Alina Dobrowolska-Bichuń. Serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom tego wspaniałego konkursu i tak dużej wiedzy z tej tematyki.

http://augustow24.pl/info/powiatowy-konkurs-wiedzy-hivaids.8791.html

Góra Grosza

3 XII 2012

image

Na apel Towarzystwa ,,NASZ DOM", pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej we wszystkich szkołach i przedszkolach w całej Polsce na rzecz dzieci z domów dziecka została zorganizowana zbiórka pieniędzy pod nazwą ,,Góra Grosza".

Dnia 3 grudnia 2012r. odbyła się zbiórka również i w naszej bursie. Dziewczęta z samorządu chodziły z puszkami i zbierały monety od 1 grosza do 5 złotych. Wszyscy byli hojni i wrzucali do puszek ile pieniędzy tylko mieli w portfelach. Nikt nie żałował monet na tak szczytny cel.

Zebrane pieniądze będą przekazane dla najbardziej potrzebujących Domów Dziecka, rodzinnych domów dziecka oraz zawodowych rodzin zastępczych. Nawet 1 grosz bardzo dużo znaczy. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i przekazali ten przysłowiowy grosz.

Międzyszkolny Turniej Sportowy

30 XI 2012

image

Dnia 30 listopada 2012 roku odwiedziliśmy mury Augustowskiego Centrum Edukacyjnego, aby wziąć udział w Międzyszkolnym Turnieju Sportowym, czyli rozgrywkach sportowych pomiędzy pierwszoklasistami wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Augustowie. Jest to turniej, który wszedł na stałe do repertuaru augustowskich szkolnych imprez sportowych. Odbywa się on corocznie już od 7 lat, jego myślą przewodnią jest promowanie aktywności fizycznej jako alternatywy wobec uzależnień - palenia papierosów i picia alkoholu. Nasza dzielna i zgrana drużyna przy dopingu wychowawczyni Pani Marty zdobyła zaszczytne czwarte miejsce. W komisji sędziowskiej zasiadała wychowawczyni Pani Alina. Reprezentowaliśmy bursę w składzie: Monika, Ewelina, Wioleta, Aneta, Magdalena, Dorota, Adam, Kamil, Krzysztof, Artur, Rafał i Wojtek. W roli fotografa imprezy wystąpiła Aneta.

Andrzejki

27 XI 2012

image

Dnia 27 listopada 2012 r. w naszej bursie odbyła się zabawa andrzejkowa z udziałem gości specjalnych, którymi byli Andrzej, nasz solenizant oraz zespół taneczny "FOCUS", który urozmaicił noc wróżb i przepowiedni swoim pokazem tanecznym. Widzowie byli zachwyceni widowiskiem udowadniając to gromkimi brawami. Po występach odbyły się wróżby, którymi byli bardzo zainteresowani mieszkańcy bursy. Największym zainteresowaniem cieszyła się wróżba z przekłuwaniem serca i poznaniem imienia swojej przyszłej sympatii. W ten listopadowy, pełen magii wieczór można było również powróżyć sobie z kart, magicznych liczb, układając buty oraz kręcąc butelką. Na koniec odbyła się dyskoteka, na której wszyscy dobrze się bawili. Zabawę zorganizowała Młodzieżowa Rada Bursy wraz z opiekunem Panem Kamilem.

Próbna Ewakuacja

30 X 2012

image

We wtorek 30.10.2012r. ok. godziny 17.00 na drugim piętrze budynku bursy wybuchł pożar. Pożar został wykryty przez czujniki ognia i dymu a system alarmowy włączył syrenę. Niezbędna była pomoc straży pożarnej, która zjawiła się pod budynkiem w kilka minut od powiadomienia.

Na szczęście to tylko ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek zagrożenia realizowane według scenariusza zdarzeń mogących wydarzyć się w budynku bursy.

Sama ewakuacja przebiegała bardzo sprawnie. Budynek bursy posiada wydzielone od korytarzy klatki schodowe tworzące tzw. strefy bezpieczne. Tymi strefami mieszkańcy pierwszego i drugiego piętra bardzo szybko pod opieką wychowawców opuścili budynek wyjściami ewakuacyjnymi.

Część osób została sprowadzona podnośnikiem.

Ćwiczenia były praktycznym sprawdzianem wiedzy mieszkańców budynku o obowiązujących w nim przepisach p. pożarowych. Były także okazją do podpatrzenia przez młodzież ciężkiej i odpowiedzialnej pracy naszych strażaków. Na koniec ćwiczeń strażacy zostali nagrodzeni głośnymi brawami.

Hallowen

30 X 2012

image

W tym roku bursę nawiedziły prawdziwe czarownice. Chociaż nie poruszały się na miotle to bardzo szybko przemieszczały się po pomieszczeniach budynku wszędzie siejąc postrach i .... spustoszenie w pluszakach i zabawkach. Oczywiście to nie czarownice tylko doskonale przebrane nasze wychowanki. Wszystkie zebrane rzeczy zostały przekazane dzieciom z Rodzinnego Domu Dziecka. Gratulacje za pomysłowość w przebraniach i za wielkie serce dla dzieci. Całość wymyśliła i przeprowadziła wychowawczyni Pani Ania.

Otrzęsiny

03 X 2012

image

Tradycyjnie jak co roku Samorząd Bursy wraz ze starszymi mieszkańcami "przywitali" i wpuścili do swojego grona nowych mieszkańców bursy. Było dużo zabawy i dużo śmiechu. Wszyscy "nowi" bursowicze na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy z tej imprezy. Za rok to oni przyjmą swoich młodszych kolegów i koleżanki ....

Całość nadzorował wychowawca Pan Kamil.

Rozdanie kart dostępu

20 IX 2012

image

Nowi mieszkańcy naszego budynku otrzymali Karty Dostępu. Tym samym zostali wyposażeni w ostatni element świadczący o ich pełnym statusie mieszkańca. Małe i niepozorne plastikowe prostokąciki umożliwią im wejście do budynku. Drzwi bowiem są zabezpieczone przed otwarciem przez osoby nie będące mieszkańcami. Gratulujemy nowym mieszkańcom i życzymy miłego mieszkania i dobrego samopoczucia.